Chodov: Kam jít a nakupovat Chodov

Oblast Chodova na Praze 4 je poměrně moderní čtvrtí, která zaujme všechny milovníky nákupů, nebo také zábavy. Stejně tak budou potěšeni i milovníci sportu. Mimo to nabízí Chodov také rozsáhlé možnosti kulturního vyžití, a také příznivé podmínky pro trávení volného času, a to i s dětmi. Na Chodově probíhá i výstavba nových bytů v novostavbách jako Rezidence Letokruhy, Rezidence Chodov, Byty Opportunity, Affinity.

Kde nakupovat?

Co tuto oblast charakterizuje, to je hned několik supermarketů známých značek, a tak v Chodově nechybí Albert, ale také třeba drobnější Penny Market, nebo i rozsáhlejší Tesco, které je oproti dvěma věnovaným větším nákupním centrem, které se orientuje nejenom na potraviny, ale lze v daném komplexu nalézt také řadu obchodů s oblečením a dalšími věcmi. Stejně tak ale v oblasti Chodova nechybí také menší Billa, nebo několik večerek, které velkým marketům zdatně suplují. Hlavním centrem nákupních možností je poté rozsáhlé centrum OC Chodov s mnohými obchody, kavárnami, nebo supermarketem.

Kde relaxovat?

Nejenom sportovní aktivity, ale i přírodní relaxační zóny jsou tím, co Chodov dokáže lidem nabídnout. V případě první možnosti je to třeba tenisový klub s halovými a venkovními kurty, squashové kurty, nebo také multifunkční sportovní centrum s fitness, ricochetem, či venkovním hřištěm. V nedalekých Hájích lze potom zajít do kina, a to do Cinema City Galaxie. Máte-li však raději přírodu, nabízí se Park u Chodovské vodní tvrze, popřípadě samotný výlet na Chodovskou tvrz jako takovou.

Kde se najíst?

Milovníci dobrého jídla mají hned několik možností, kde se na Chodově najíst. Typicky českou kuchyni nabídne třeba Restaurace Na Rychtě, nebo Pivovarská restaurace. Tu italskou poté zastupuje Pizzeria Detaillo. Mírně lepší gastronomii lze ochutnat v oblíbeném konceptu Potrefená huse, která cílí i na milovníky vynikajícího piva. Stejně tak si ale přijdou na své milovníci rychlých občerstvení nebo kaváren, které nabídne právě zmíněné Centrum Chodov, a to ve svých rozsáhlých prostorách.

Noční cesty městem

Co však Centrum Chodov nenabídne, to jsou bary. Milovníci noční zábavy si ale v této lokalitě rozhodně přijdou na své, a mohou vyrazit do různých podniků. Jednou z dobrých možností, kde se pobavit, nabídne třeba Bowling bar Chodov, nebo také Crashcafe sportbar, což je velmi příjemně vybavený a zařízený nejenom sportbar, ale i bar jako takový. Zajít lze ale také do klubů, a zde se nachází Disko Bourák, popřípadě také Hudební klub Globus.

Kulturní památky

Co je z tohoto pohledu tou nejvýznamnější památkou, to je určitě gotická Chodovská tvrz, která je nejvýznamnější památkou dané oblasti. Zaujme však také Komunitní centrum Matky Terezy, což je současný kostel, nebo i prvorepublikový kostel sv. Františka z Assisi. Tuto dvojici budov doplňuje malý kostelík v parku nedaleko zmíněné tvrze.

Rubrika : Chodov

Poslat tuto nemovitost příteli!

Email Agent