Nusle: Kde relaxovat Nusle, Kulturní památky Nusle, Kam jít Nusle

Kam jít?

Pokud je lokalita, která kombinuje dobrou občanskou vybavenost, dopravní dostupnost a přírodu, potom to jsou jistě Nusle. Tato pražská část nabízí všem obyvatelům poměrně široké možnosti trávení volného času. A ti tak mohou navštívit jak prestižní divadla, tak příjemné parky, ale i vynikající restaurace. Samotné památky jsou poté kapitolou samou pro sebe. Je tak jasné, že se Nusle stávají oblíbenou lokalitou rodiny i mladých lidí, jelikož mají ve všech ohledech co nabídnout.

Doporučujeme nové byty v Nuslích Rezidence Jivenská, Byty Ctiradova, Liberty Building, Rezidence Nad Studánkou, Rezidence Jezerka, Rezidence Kavčí Hory.

Kde nakupovat?

Základní životní potřeby nabídne kombinace potravin Žabka, s drobnějšími supermarkety, jako jsou třeba Tesco expres, nebo také obchod Billa. Samozřejmě celá lokalita nuslí je protkána i dalšími obchůdky s veškerým potravinovým i nepotravinovým zbožím. Jedním z větších nákupních prostorů je také oblast okolo supermarketu Lidl, která sice již spadá do Vršovic, ale s lokalitou nuslí těsně sousedí.

Kde relaxovat?

V tomto ohledu jsou desítky možností, jak trávit volný čas a jak si odpočinout. Začneme-li kulturou, potom se přímo nabízejí divadla, a to třeba Komorní Fidlovačka, Divadlo Na Fidlovačce, nebo také Divadlo Na Jezerce. Všechny tři jsou známá jako skutečně významná divadla nejenom v Nuslích, ale také v celé Praze. Vyrazit lze ale také do přírody. Nusle v tomto ohledu nabídnou třeba rozsáhlý park Jezerka, který je ideální pro příjemné procházky, ale i sportovní aktivity. Podobně je na tom ale také Tyršův vrch. Zde je známá lukostřelnice. Poměrně příjemně zeleným místem je ale i park Na Fidlovačce, nebo náměstí Generála Kutlvašra. Nusle zkrátka z hlediska přírody určitě nadchnou.

Kde se najíst?

Samozřejmě Nusle nenabídnou jenom široké možnosti trávení času, ale i šanci na dobré jídlo. Velmi zajímavý gurmánský zážitek nabídne třeba Thajská restaurace YAM YAM, nebo Divadelní restaurace Jezerka, zasazená v nádherném prostředí. Příjemnou možnost rodinné večeře ale nabídne i podnik s názvem U Rodinného krbu, nebo možnost ochutnat luxusnější speciality, a to v restauraci Rickshaw. Samozřejmě v dosahu se nachází také několik pizzerií, nebo asijských bister, které taktéž potěší všechny, kteří v Nuslích bydlí a mají chuť na dobré jídlo.

Noční cesty městem

Mimo restaurací si lze ale užít i v barech. Nusle mají několik nočních podniků, a to třeba Chapadlo, nebo oblíbený bar Sedmé nebe, který je také z části hudebním klubem. Milovníci hudby ale mohou navštívit také neméně oblíbený Klub U Skokana, nebo několik non-stop podniků, především menších velikostí. K plnohodnotné večerní a noční zábavě rozhodně tyto nuselské podniky stačí.

Kulturní památky

A zatímco noci lze trávit v barech, den je možné trávit i chozením po zajímavých památkách. V Nuslích se tak nabízí třeba Nuselský pivovar, nebo dominanta této lokality, a to Národní dům. Neméně zajímavá památka je ale již zmiňovaná Usedlost Jezerka, nebo Kostel svatého Pankráce.

Rubrika : Nusle

Poslat tuto nemovitost příteli!

Email Agent