Pankrác: Kde bydlet na Pankráci, Kde nakupovat na Pankráci, Kde se najíst

Čtvrť s názvem Pankrác je poměrně menší částí Prahy, která je však obklopena celou řadou dalších čtvrtí, které tak nabídnou bohaté možnosti zábavy. Ale i na samotném Pankráci je kam vyrazit, a to třeba do dvou významných nákupních center, za sportovními aktivitami, nebo ven do přírody, či na jídlo do některé z různých restaurací. I těch je tu vzhledem k malé ploše oblasti poměrně dost. Na Pankráci probíha i nová výstavba developrských projektů jako Vivus Pankrác nebo Bydlení ERWIN.

Kde nakupovat?

Co lokalitě Pankráce jasně dominuje, nejsou pouze drobné obchůdky s potravinami, ale hlavně dvě rozsáhlá nákupní centra. Jedním z nich je Billa, a tím druhým, samozřejmě několikrát větším, je OC Arkády Pankrác, kde jsou desítky obchodů a rozsáhlý hypermarket Interspar. Právě zde tráví většina nakupujících nejvíce času, jelikož centrum rozhodně má co nabídnout i z hlediska zábavy.

Kde relaxovat?

Za relaxem se na Pankráci samozřejmě není třeba vydávat do stejných míst, jelikož na hranici se čtvrtí Nusle je rozsáhlý parkJezerka, se svým Divadlem Na Jezerce. Stejně tak ale ohromí i Michle, což je také čtvrť v bezprostřední blízkosti Pankráce, kde je zase příjemný Tyršův vrch s lukostřelnicí. Přímo v oblasti pankráce lze ale navštívit třeba místní Beachklub, kde si lze aktivně odpočinout, nebo se nabízí také Centrální park v Krči, který však leží pouze několik kroků od zmiňovaného nákupního centra. Míst pro odpočinek je tedy dostatek, a to hlavně proto, že většina z nich leží na pomezí ostatních částí, a nikoliv přímo na Pankráci. Přesto je to k nim velmi blízko.

Kde se najíst?

Jenom v samotném centru OC Arkády Pankrác lze navštívit zhruba 10 – 15 možností občerstvení, restaurací, nebo i kaváren. Ty doplňují také ty běžné, a to třeba italská restaurace Palatino, nebo oblíbená restaurace Potrefená husa, která sází na kvalitní domácí jídla a vynikající čepované pivo. Nevšední zážitek poté může přinést oběd či večeře v Aureole Fusion Restaurant & Lounge, která se nachází ve 27. patře budovy City Tower.

Noční cesty městem

Pro milovníky nočního života nabídne lokalita Pankráce několik barů, a to třeba HD sport bar, který je dokonalý pro všechny milovníky sportu, nebo také podnik s názvem Harry´s restaurant + bar Sedmé nebe, který je oblíbený mezi milovníky míchaných drinků. V případě dalších podniků už je nutné lokalitu Pankráce opustit, a vydat se do okolních lokalit.

Kulturní památky

Pokud je tato lokalita něčím skutečně chudá, potom jsou to památky. Pankrác je zkrátka místem hlavně pro bydlení, a vzhledem ke své velikosti skutečně nemá co nabídnout, kromě kostela sv. Pankráce. Lokalita Prahy 4 však umožní vyrazit třeba na prohlídku dvoupatrového novogotického zámku či secesní vily Kamila, Kruhové Tvrze, nebo Jindřišské věže. Zajímavá je též kaple sv. Václava, nebo kostel Narození Panny Marie, na Spořilově sv. Anežky.

Rubrika : Pankrác

Poslat tuto nemovitost příteli!

Email Agent